18 kwietnia 2016r. (poniedziałek) - CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA
19 kwietnia 2016r. (wtorek) - CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA
20 kwietnia 2016r. (środa) - JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY
UWAGA !
1. Uczniowie przystępujący do egzaminu, muszą być obecni w szkole najpóźniej pół godziny przed ich rozpoczęciem - o godzinie 8.30
2. Na egzamin uczniowie przynoszą ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części drugiej z zakresu matematyki również linijkę.
3. Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
5 kwietnia 2016 r. klasy Ie, II e i III d wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Warszawy.
Po przybyciu do stolicy, pierwsze kroki skierowaliśmy do Sejmu. Zwiedziliśmy tam galerię sali posiedzeń i hol główny (tutaj największe zainteresowanie wzbudziła makieta kompleksu budynków sejmowych). Zatrzymaliśmy się też przed tablicą upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej i przed gablotą z laskami marszałkowskimi.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie obiektu, na który czekali przede wszystkim chłopcy. Będąc z wizytą na Stadionie Narodowym przeszliśmy trasą kibica. Atmosfera piłkarskiej szatni udzieliła się nawet dziewczętom. Tutaj wszyscy uczestnicy wyjazdu poczuli się jak Robert Lewandowski, zasiedli bowiem na ławce zawodników, weszli na płytę stadionu, a także odwiedzili salę pomeczowych konferencji.
Po tych emocjach udaliśmy się do Złotych Tarasów, by posilić się przed najbardziej oczekiwanym celem naszej wyprawy - musicalem „MAMMA MIA!”. Spektakl przygotowany przez teatr ROMA wywarł na nas niezapomniane wrażenie. To było zachwycające zwieńczenie dnia. Na trzy godziny przenieśliśmy się na Broadway, gdzie wspaniale bawiliśmy się przy piosenkach ABBY. Dzięki nim z wycieczki wracaliśmy weseli i rozśpiewani.
Za zorganizowanie tak wspaniałego wyjazdu uczniowie serdecznie dziękują Paniom: Lidii Kraszewskiej, Marzenie Paleckiej, Elżbiecie Grygo, Barbarze Sajkowskiej i Urszuli Kossakowskiej.
P. Miłkowska, A. Skorochodzka, M. Rozłucka, M. Gieńko, M. Janczyło (klasa I e)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
To wyjątkowe działanie młodych osób w jednym dniu w roku! Wyjątkowe, bo, idąc za maksymą: w wielu małych miejscach, wielu małych ludzi, wykonując wiele małych czynności, może zmienić świat!
Stowarzyszenie Międzynarodowej i Międzykulturowej Wymiany ANAWOJ zaprosiło szkoły, samorządy uczniowskie, uczniów i osoby pracujące z młodzieżą do udziału w projekcie Akcja BUMERANG, który jest współfinansowany w ramach programu ERASMUS+. Projekt swoim patronatem objęli: Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Podlaski Kurator Oświaty.
Wolontariusze z Gimnazjum w Mońkach pod opieką p. Teresy Turczyńskiej również dołączyli do Akcji Bumerang. 5 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem projektu podczas którego, uczestnicy zastanawiali się nad szkolnymi i lokalnymi działaniami, które będą chcieli zrealizować w ramach tegorocznej Akcji. Pojawiło się 10 różnych pomysłów, które zostały poddane analizie. W wyniku przeprowadzonych ankiet, największą ilość głosów zdobyła inicjatywa „Ławki do siedzenia w szkole i przed budynkiem szkoły”. Uczniowie chcą, by w szkole jak również przed budynkiem szkoły pojawiły się ławki, na których można wygodnie usiąść podczas przerwy czy czekając na autobus szkolny.
Aby pomysł mógł być zrealizowany, wolontariusze będą promować swoje działania i poszukiwać miejsc na pracę wolontariacką, dzięki której zdobędą fundusze na realizację zaplanowanej inicjatywy. Oprócz własnych działań młodzież będzie również szukać wsparcia w lokalnych instytucjach.
25 maja 2016 r. – to dzień, w którym wszyscy będą realizowali zaplanowane wolontariackie działania. Uczestnicy projektu będą promować swój pomysł i zachęcać wszystkich do jego wsparcia. W przypadku pojawiających się środków finansowych, wszystkie one zdeponowane będą na specjalnym koncie.
My również pomóżmy naszym Wolontariuszom. Jeżeli projekt zostanie zrealizowany to wszyscy z pewnością na tym skorzystamy.
Więcej informacji na temat Akcji BUMERANG udziela p. T. Turczyńska. Zachęcamy również do odwiedzenia strony projektu: http://www.bumerang.org.pl/
Tegoroczne Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe zwieńczone zostały uroczystością, podczas której uhonorowano najlepszych gimnazjalistów.
12 kwietnia 2016 roku w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Białymstoku kilkuset uczniom wręczono zaświadczenia potwierdzające uzyskanie tytułu laureata konkursu przedmiotowego. Nasze gimnazjum może poszczycić się trojgiem wychowanków, którzy znaleźli się w tym zaszczytnym gronie. Należą do nich: Kamila Milewska z klasy IIe (Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego pracująca pod kierunkiem Lidii Kraszewskiej), Monika Tabor z klasy IIIa (Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego pracująca pod kierunkiem Lidii Kraszewskiej) oraz Krzysztof Kalinowski z klasy IIIa (Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego pracujący pod kierunkiem Małgorzaty Dmitruk).
Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom, a nauczycielom życzymy równie ambitnych wychowanków w przyszłości. Zachęcamy naszych gimnazjalistów do udziału w konkursach, bo oprócz wymiernych korzyści (zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego), mogą osiągnąć coś cenniejszego, co zaowocuje w przyszłości. Czyż nie o tym pisał nasz wieszcz? „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
W zawiązku z rozpoczętą rekrutacją do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy wszystkich uczniów klas III oraz ich rodziców do zapoznania się z poniższymi informacjami, które mogą być pomocne przy wyborze dalszej drogi kształcenia:
3. Informacja_o_publicznych_szkołach_ponadgimnazjalnych_w_woj._podlaskim.pdf
Celem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest zwiększenie wiedzy o cukrzycy i jej poważnych następstwach oraz podjęcie konkretnych działań w walce z chorobą, które obejmują zarówno profilaktykę, jak i metody diagnozy, leczenia i opieki nad osobami chorymi na cukrzycę.
Cukrzyca to choroba przewlekła, do której dochodzi, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub nie jest w stanie skutecznie wykorzystywać własnej insuliny w procesie metabolizmu cukrów pochodzących ze spożywanej żywności. Insulina to hormon regulujący poziom cukru we krwi, będącego źródłem energii potrzebnej nam do życia. Jeżeli glukoza nie może przeniknąć do komórek organizmu, w których jest spalana jako energia i pozostaje w krwiobiegu, jej stężenie może wzrastać do szkodliwego poziomu. Długotrwale utrzymujący się we krwi wysoki poziom glukozy powoduje uszkodzenie narządów wewnętrznych i może być przyczyną ataku serca, udaru mózgu, niewydolności nerek, impotencji oraz zakażeń prowadzących do amputacji kończyn.
Rozróżniamy dwa główne typy tej choroby:
Cukrzyca typu 1 to najczęściej spotykana choroba przewlekła u dzieci i młodzieży. Choć brakuje dokładnych danych, bardzo ogólne szacunki zakładają, że spośród wszystkich osób z cukrzycą (a jest ich ok. 2,5 miliona) żyjących w Polsce nawet 10 procent (czyli 250 tysięcy) to osoby z cukrzycą typu 1. W ostatnich dekadach w całej Europie obserwuje się wzrost zachorowalności na tę postać cukrzycy, szczególnie u najmłodszych dzieci.
Przy zastosowaniu właściwego leczenia wpływ cukrzycy na życie chorego można zminimalizować. Nawet osoby cierpiące na cukrzycę typu 1 mogą cieszyć się długim życiem w zdrowiu, jeżeli będą ściśle kontrolować poziom cukru we krwi.
Pomimo tego, że cukrzyca jest chorobą występującą coraz częściej, nadal nie jest wystarczająco znana i rozumiana w społeczeństwie. Stąd potrzeba ciągłej edukacji zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Więcej informacji można uzyskać klikając na poniższe linki:
W dniu 5 kwietnia w hali Gimnazjum nr 18 w Białymstoku odbyły się Finały Gimnazjady województwa podlaskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Po trwających już od października eliminacjach, ćwierćfinałach i półfinałach do gry o najwyższe trofea zakwalifikowały się zawodniczki z Gimnazjum w Mońkach. Niestety po zaciętej walce nasze zawodniczki przegrały pierwszy mecz i mogły walczyć już tylko o brązowy medal. Na szczęście po równym dobrym meczu to one schodziły z uśmiechami na twarzy i brązowymi medalami na piersiach.
Kolejność finałów Gimnazjady:
I miejsce Gimnazjum nr 18 Białystok
II miejsce Gimnazjum Sejny
III miejsce Gimnazjum Mońki
IV miejsce Gimnazjum Siemiatycze
Od kilkunastu lat nasze Gimnazjum w piłce siatkowej dziewcząt nigdy nie było poza stawką medalową Mistrzostw Województwa. To trzeci brązowy medal naszych siatkarek w tym sezonie. Jako pierwsze brąz zdobyły kadetki, następnie młodziczki, a teraz te same zawodniczki tylko w rozgrywkach Gimnazjalnych. Nasuwa się stwierdzenie jak w piosence Ryszarda Rynkowskiego, że „Dziewczyny lubią brąz”.
Skład zespołu:
Julia Januszewska, Aleksandra Zyskowska, Aleksandra Pawelska, Martyna Dąbrowska, Martyna Akacka, Martyna Nietupska, Martyna Tekień, Sylwia Kochmańska, Paulina Cimoch, Emilia Wyłuda, Urszula Zdańska, Karolina Wejs oraz kapitan Patrycja Jakowiak
Najlepszą zawodniczka drużyny została wybrana Julia Januszewska.
Dziękuję trenerom którzy pracowali z tymi zawodniczkami w szkołach podstawowych Pani Danucie Godlewskiej Jolancie Rafało i Dariuszowi Jaworowskiemu, bo bez ich pracy u podstaw nie dało by się teraz zdobyć żadnego z tych medali oraz Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Karwowskiemu, Panu Stanisławowi Jamiołkowskiemu prezesowi MSM oraz Dyrektorowi Gimnazjum Panu Stefanowi Szydłowskiemu za wsparcie.
Trener Katarzyna Gawędzka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
W dniach 31.03 - 3.04 młodziczki z Moniek wzięły udział w XVIII Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej w Łebie. W stawce 24 zespołów z całej Polski oraz Rosyjskiego Kaliningradu uplasowały się na 14 miejscu. Czujemy lekki niedosyt ponieważ 3 spotkania przegrałyśmy prowadząc w setach 24 do 20. Niestety szczęście było po stronie przeciwniczek. Turniej stał na wysokim, wyrównanym poziomie. To największy turniej w tej kategorii w Polsce. Najlepszą zawodniczka zespołu została wybrana Martyna Dąbrowska.
Podczas rozgrywek dziewczyny miały przyjemność gościć w swojej szatni byłego reprezentanta Polski, najlepszego zawodnika MŚ juniorów z 1997 roku z Bahrajnu Pana Marcina Prusa. Spotkanie zaowocowało jeszcze bardziej ofiarną grą w następnych spotkaniach pod czujnym okiem i dopingiem znakomitego zawodnika.
Duże słowa uznania za ofiarną grę dziewczyny otrzymały również od szefa szkolenia Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, a byłego trenera reprezentacji Polski kobiet Zbigniewa Krzyżanowskiego.
Skład zespołu: Martyna Dąbrowska, Aleksandra Pawelska, Aleksandra Rafałko, Julia Rafałowska, Martyna Tekień, Karolina Wejs, Adrianna Parzych, Wiktoria Szklanko, Maja Szaciłowska i Natalia Kuczyńska.
Trener Katarzyna Gawędzka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
W dniu 24 marca w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku odbyły się finały Mistrzostw Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej młodziczek. Po trwających już od października eliminacjach, ćwierćfinałach i półfinałach do gry o najwyższe trofea zakwalifikowały się zawodniczki klubu UKS MSM Olimpik Mońki. Już od dawna było wiadomo, że grupa finałowa jest bardzo wyrównana i równie dobrze, każdy zespół może być I jak i IV. Pierwsze mecze nie układały się po naszej myśli i dwukrotnie w ti-breku musiałyśmy uznać wyższość naszych rywalek. Jednak w trzecim ostatnim meczu, zła passa się odwróciła i to my po tym meczu wychodziłyśmy z tarczą pokonując rywalki 2-1.
Kolejność finałów młodziczek:
I miejsce SAS Sejny
II miejsce BAS 3 Białystok
III miejsce UKS MSM Olimpik Mońki
IV miejsce BAS 1 Białystok
Najlepszą zawodniczką zespołu została wybrana Aleksandra Pawelska.
Skład zespołu: Martyna Dąbrowska, Aleksandra Pawelska, Aleksandra Rafałko, Julia Rafałowska, Martyna Tekień, Karolina Wejs, Alicja Marcinkiewicz, Adrianna Parzych, Wiktoria Szklanko, Maja Szaciłowska, Kinga Łabanowska, Zuzanna Wiszowata i Natalia Kuczyńska
W dniach 8-10 kwietnia dziewczyny będą uczestniczyły w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Sejnach.
To już drugi brązowy medal naszych młodych siatkarek w tym sezonie. Pragnę przypomnieć że dziewczęta z rocznika 2000 i 2001 14 lutego wywalczyły również brązowy medal w finałach Mistrzostw Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej kadetek.
Kolejność finałów kadetek:
I miejsce BAS Białystok
II miejsce UKS MSM Olimpik Mońki I
III miejsce UKS MSM Olimpik Mońki II
IV miejsce UKS Sprint Płociczno
Skład zespoł: Patrycja Jakowiak, Martyna Nietupska, Martyna Akacka, Sylwia Kochmańska, Emilia Wyłuda, Paulina Cimoch, Oliwia Ferenc, Urszula Zdańska, Monika Tabor, Dominika Bajko, Magdalena Tałałaj.
Serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym za pomoc w przygotowaniu zawodniczek i wsparcie duchowe.
Trener Katarzyna Gawędzka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
22 marca 2016 r. w Gimnazjum nr 14 w Białymstoku pięćdziesięciu siedmiu uczniów gimnazjów z terenu województwa podlaskiego wzięło udział w etapie wojewódzkim Konkursu Ortograficznego dla Uczniów Gimnazjów. Miło nam poinformować, że w ścisłej czołówce konkursu znalazły się dwie uczennice naszej szkoły. Natalia Kościuk uzyskała trzeci wynik, natomiast Klaudia Olechno zdobyła wyróżnienie. Dziewczęta są uczennicami klasy I e.
Gratulujemy im sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłości!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
składamy wiosenne życzenia,
aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach,
rodzinach i domach zagościła radość, spokój
i wielka nadzieja odradzającego się życia.
W Pierwszy Dzień Wiosny uczennice klasy IIa: Wiktoria Szklanko, Kinga Łabanowska, Ania Milewska i Ewelina Świerzbińska wraz z pedagogiem szkolnym po raz kolejny uczestniczyły w WAGARIADZIE zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 w Mońkach. Dziewczyny z gimnazjum wspólnie z przedstawicielami Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego, Straży Pożarnej, Policji, Nadleśnictwa, Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Szkoły Podstawowej w Kuleszach brały udział w różnego rodzaju konkurencjach. Każda drużyna miała do pomocy jedną z klas – nam pomagała klasa VI a ze SP nr 2.
Oprócz rozgrywek sportowych każda z drużyn musiała wykazać się własną twórczością plastyczną, pomysłowością oraz kreatywnością. Podczas przerw pomiędzy konkurencjami można było obejrzeć pokaz sekcji Jagiellonia Judo Club Białystok, pokaz sprzętu do ratownictwa wodnego Straży Pożarnej oraz poznać tajniki wabienia zwierzyny w Nadleśnictwie Knyszyn. Na koniec wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe Marzanny.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Dnia 18 marca 2016r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego - Macmillan Lower Secondary School Tournament 2016. Organizatorem konkursu było Gimnazjum w Mońkach pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Monieckiego. Partnerem konkursu było wydawnictwo Macmillan, sponsorami zaś, Rada Rodziców przy Gimnazjum w Mońkach oraz Szkoła Języków Obcych Perfect English w Mońkach.
W konkursie wzięły udział szkoły gimnazjalne z powiatu monieckiego tj.: Zespół Szkół w Jaświłach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krypnie, Zespół Szkół w Kalinówce Kościelnej, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Goniądzu, Zespół Szkół w Trzciannem oraz Gimnazjum w Mońkach. W każdej ze szkół zostały zorganizowane etapy szkolne konkursu w wyniku których, do etapu powiatowego zakwalifikowało się 19 uczniów. Celem konkursu było zwiększenie motywacji i doskonalenie umiejętności sprawnego posługiwania się językiem angielskim wśród młodzieży.
Wyniki konkursu:
I miejsce zajęła Natalia Kościuk z Gimnazjum w Mońkach.
II miejsce zajęła Ida Moczydłowska z Gimnazjum w Goniądzu.
III miejsce zajęła Kamila Milewska z Gimnazjum w Mońkach.
Gratulujemy zwycięzcom konkursu !!!
Serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom i sponsorom naszego konkursu:
Organizatorami konkursu była p. Magdalena Żak i p. Jadwiga Kulima
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
Dnia 3 marca 2016r w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego - Macmillan Lower Secondary School Tournament 2016 – etap szkolny.
Do finału zakwalifikowali się:
I miejsce – Marcin Januszewski kl. Ie – 78 pkt.
II miejsce – Natalia Kościuk kl. Ie – 76 pkt.
III miejsce - Kamila Milewska kl. IIe – 74 pkt.
Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym, który odbędzie się dn.18 marca 2016r. w naszym Gimnazjum. Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie dziękujemy.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym !
Zapraszamy do obejrzenia zdjęc w albumie fotograficznym.
W dniu 27 lutego w naszej szkole gościliśmy zawodniczki ze stolicy, a mianowicie odwiedziły nas siatkarki ze znanego w całym kraju klubu MOS Wola Warszawa. Wizyta miała na celu integracje grona siatkarskiego i rozegranie sparingów z zawodniczkami z naszego Gimnazjum. Gry trwały nieprzerwanie od godziny 10 do 14 i w tym czasie rozegrałyśmy 9 setów. Zawodniczki z Warszawy postawiły bardzo trudne warunki w zagrywce i sparing skończył się ich zwycięstwem. Jednak trener był bardzo zadowolony z poziomu naszych zawodniczek i już zapowiedział kolejna wizytę tym razem dwu dniową. Jest nam bardzo miło, że nasze miasto klub, Gimnazjum są znane w całym kraju z dobrej siatkówki i tak kultowe zespoły jakim jest MOS Wola Warszawa chcą pokonać 200 km żeby "posparować" z naszymi uczennicami.
Katarzyna Gawędzka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym
19 lutego klasa III a uczestniczyła w zorganizowanym specjalnie dla nich Turnieju Walentynkowym. Rozgrywki w grach mieszanych tzw. miksatch siatkarskich. Przed przystąpieniem do gier uczniowie dobrali się parami. Po rozegraniu 11 spotkań kolejność medalowa przedstawiała się następująco:
I miejsce - Aleksandra Zyskowska i Michał Minkiewicz
II miejsce - Patrycja Jakowiak i Konrad Dalecki
III miejsce - Emilia Wyłuda i Krzysztof Kalinowski
Organizatorem turnieju była Pani Katarzyna Gawędzka.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
W dniach 13 - 14 lutego w hali sportowej SP2 odbył się Finał Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Kadetek. Po grach eliminacyjnych, które rozpoczęły się już w październiku do gry o medale zakwalifikowały się dwa zespoły z Moniek UKS Olimpik I i UKS Olimpik II. Po zaciętej grze w finale oba nasze zespoły zdobyły medale.
Kolejność końcowa:
I miejsce BAS Białystok.
II miejsce UKS MSM Olompik I - Julia Dąbrowska, Julia Januszewska, Aleksandra Zyskowska (kl. III a).
III miejsce UKS MSM Olimpik II - Patrycja Jakowiak, Emilia Wyłuda, Sylwia Kochmańska, Paulina Cimoch, Martyna Akacka, Martyna Nietupska, Urszula Zdańska, Oliwia Ferenc (kl. III a) oraz Ewelina Świerzbińska, Karolina Wejs, Martyna Tekień, Martyna Dąbrowska, Julia Rafałowska (kl. II a).
IV miejsce UKS Sprint Płociczno Tartak.
Katarzyna Gawędzka
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
W dniu 23 lutego 2016 roku w naszej szkole gościliśmy uczestników rejonowych eliminacji konkursu ortograficznego. „Mistrzowie” z okolicznych gimnazjów (Jaświły, Jasionówka, Goniądz, Kalinówka Kościelna, Knyszyn, Krypno, Mońki, Trzcianne) zmierzyli się z „Arcybanalną bajką o leśnym chuliganie”, w której to …….
„Rzępolący żwaczek żuk rżnął pszenżyto pół na pół.
Na chybcika, aby-aby, ale ledwo dawał rady.
Chrzęścił, szurał, gwizdał wciąż; głos po lesie grzmiał jak gong.
Strużką leciał z czoła pot, lecz ochoczo żuk wciąż ciął.
Harda poza chuligana, huk z wieczora aż do rana,
Tak mieszkańców lasu wkurzył, aż im święty spokój zburzył”. (…)
„Banalne” (jak co roku) dyktando napisali wszyscy uczestnicy i nie przeszkodziła w tym nawet wierszowana forma tekstu. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Natalia Kościuk, Klaudia Olechno oraz Małgorzata Adamczyk (kl.Ie).
Komisja konkursowa wyróżniła kilkanaście osób. Najlepszymi okazali się: Zuzanna Kamińska z Jasionówki, Kosma Dombrowski z Trzciannego oraz Paulina Paszko z Knyszyna. W zmaganiach ortograficznych na szczeblu województwa rejon moniecki będzie reprezentowało 15 uczniów, w tym 2 przedstawicieli naszego gimnazjum.
Dziękujemy wszystkim życzliwym osobom za pomoc w przeprowadzeniu konkursu i zachęcamy młodzież do systematycznego kształcenia umiejętności ortograficznych.
Lidia Kraszewska, Marzena Palecka
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się koncert jazzowy. DIXIELAND TRIO „Srebrna Trąbka” w składzie: Marcin Błoszyk – trąbka, Marek Maciejewski – saksofon tenorowy oraz Maciej Malec – puzon, przeniosło naszych uczniów we wspaniałą podróż w Muzyczny Świat DIXIELANDU. Koncert opowiadał o korzeniach muzyki rozrywkowej, czyli o historii jazzu tradycyjnego. Uczniowie usłyszeli znane utwory tego stylu muzycznego, a także mogli wziąć udział w ciekawych konkursach. Celem koncertu było zapoznanie młodzieży z historią muzyki jazzowej – nieznanej i często niedocenianej przez młodych słuchaczy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.