Menu

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień

  W dniu 9 stycznia 2018 r. uczennice z klasy II b: N. Ciborowska, K. Kłębek, Z. Jarmołowicz i W. Wasilewska wraz z pedagogiem szkolnym reprezentowały naszą szkołę w II edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, który odbył się w Monieckim Ośrodku Kultury. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Monieckiego. Głównym zadaniem było napisanie testu złożonego z 40 pytań zamkniętych, wielokrotnego wyboru z zakresu tematycznego wymienionego w regulaminie. Podczas przerwy uczestnicy konkursu wzięli udział w krótkiej pogadance dotyczącej uzależnień oraz w projekcji filmu pt. „Pierwszy raz”, który poruszał tematykę dopalaczy. Funkcjonariusze Policji zapoznali również wszystkich z regulaminem serwisu internetowego pn. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W konkursie udział wzięli reprezentanci Gimnazjów i Szkół Podstawowych w Mońkach, Goniądzu, Trzciannem, Kalinówce Kościelnej, Jasionówce, Jaświłach i Knyszynie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Opłata za obiady szkolne

  Informujemy, że opłata za obiady szkolne w miesiącu styczniu wynosi:

  • 42 zł (uczniowie)
  • 63 zł (nauczyciele)

   

  Opłatę za obiady należy wpłacać na podany poniżej nr konta bankowego szkoły:

  19 1240 5211 1111 0010 7412 1701

 • Życzenia Świąteczne

 • Jasełka

  W dniu dzisiejszym w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Moniek p. Zbigniew Karwowski, Proboszcz Parafii M.B. Częstochowskiej Ks. Wojciech Wojtach oraz emerytowani nauczyciele, którzy wspólnie obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów klasy III e pod kierunkiem ks. Jacka Ingielewicza. Po uroczystym apelu odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników szkoły.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Warsztaty z Cyberbullyingu

  19 grudnia br. uczniowie klas II uczestniczyli w kreatywnych warsztatach profilaktycznych z zakresu Cyberbullyingu, które zostały przygotowane przez Pracownię Szkoleniową KROKUS z Krakowa. Uczniowie w ramach 2-godzinnych warsztatów dowiedzieli się czym jest Cyberbullying oraz poznali różne jego formy. Młodzież nauczyła się bezpiecznych zachowań w Internecie, jak należy reagować na ofiary cyberprzemocy czy zablokować cybersprawcę. Na zakończenie spotkania uczniowie zostali zapoznani z różnymi sposobami radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

 • Warsztaty muzealne w ramach ERASMUS+

  W ramach realizowanego projektu Erasmus+, a konkretnie przygotowań do stworzenia szkolnego-wirtualnego muzeum, młodzież wraz z opiekunami w dniach 5 i 13 grudnia 2017 r. uczestniczyła w cyklu wycieczek do muzeów najbliższego regionu. Były to:

  • Muzeum Kultury Żydowskiej i Synagoga w Tykocinie;
  • "Pacowa Chata" Wioska tematyczna - Przysiółek Szlachecki i Muzeum historyczno-etnograficzne;
  • Muzeum Ikon w Supraślu;
  • Muzeum Wojska w Białymstoku.

   

  Uczniowie uczestnicząc w lekcjach i warsztatach muzealnych, przeprowadzając wywiady i ankiety z pracownikami tych instytucji poznawali sposoby gromadzenia i przechowywania zbiorów muzealnych oraz zasady ich funkcjonowania. Pozyskiwana wiedza, zarówno teoretyczna jak i praktyczna, będzie bardzo pomocna na gruncie naszej szkolnej pracy.

  Systematycznie gromadzony materiał w postaci prezentacji, opracowanych wyników badań i fotorelacji będzie prezentowany podczas Międzynarodowego Spotkania Szkoleniowego Nauczycieli, które odbędzie się w dniach 11-17.02.2018 r. w Hiszpanii.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Konkurs dla uczniów klas II

  Uczniowie, którzy są zainteresowani wzięciem udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień proszeni są o zgłaszanie się do pedagoga szkolnego do dnia 15 grudnia 2017 r.

  Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz kształtowanie wśród młodzieży postaw i zachowań prozdrowotnych.

   

  Konkurs adresowany jest do uczniów klas II gimnazjów i odbędzie się 9 stycznia 2018 r. w Monieckim Ośrodku Kultury.

   

 • Opłata za obiady szkolne

  Informujemy, że opłata za obiady szkolne w miesiącu grudniu wynosi:

  • 48 zł (uczniowie)
  • 72 zł (nauczyciele)

   

  Opłatę za obiady należy wpłacać na podany poniżej nr konta bankowego szkoły: 

  19 1240 5211 1111 0010 7412 1701

 • Zmiana rozkładu przywozów i odwozów autobusami szkolnymi

  Informujemy, że od 4 grudnia 2017 r. nastąpi zmiana rozkładu przywozów i odwozów autobusami szkolnymi. Zmiana dotyczy kursu KULESZE oraz DOWNARY (po zmianie kurs ŻODZIE).

  Wykaz miejscowości na kursie KULESZE od 4 grudnia 2017r.: Oliszki, Dzieżki, Masie, Kiślak, Mejły, Kulesze, Kramkówka Duża, Kramkówka Mała, Downary.

  Wykaz miejscowości na kursie ŻODZIE od 4 grudnia 2017r.: Rybaki, Rybaki Kolonia, Żodzie, Owieczki, Sobieski, Wojszki, Zblutowo, Zblutowo Kolonia.

 • Apel z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Dnia 20 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 99 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Klasa II c pod kierunkiem p. Przemysława Borowika przygotowała prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Wysłuchaliśmy piosenek i wierszy patriotycznych, które skłoniły do refleksji nad ceną wolności.

  Narodowe Święto Niepodległości jest to święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto to zostało ustanowione w ostatnich latach II RP tuż przez rozpoczęciem II wojny światowej. Do kalendarza powróciło w 1989 r.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

   

 • I Międzynarodowe Spotkanie Projektowe na Sycylii

  W dniach 13-18 listopada 2017 r. odbyło się na Sycylii Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w ramach programu Erasmus +. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie państwa partnerskie - Włochy, Hiszpania, Portugalia, Bułgaria, Francja, Węgry, Słowenia oraz Polska.

  Podczas wizyty, wszystkie strony zaangażowane w projekt uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez koordynatora, które odbyły się w szkole w Salemi oraz w okolicznych muzeach regionalnych. Zwiedzaliśmy miejsca związane z historią Sycylii – obiekty sakralne i świeckie oraz poznawaliśmy tradycję i kulturę wyspy od starożytności aż po współczesność. Nawiązaliśmy bliższe kontakty z partnerami z poszczególnych państw oraz ustaliliśmy szczegóły dotyczące kolejnych wizyt i realizacji założeń programowych projektu. Następne spotkanie planowane jest w Hiszpanii w dniach 11-17.02.2018 r.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Turniej Młodziczek w Szepietowie

  W dniu 7 listopada 2017 r. zawodniczki z klasy II a Gimnazjum w Mońkach reprezentujące klub UKS Olimplik Mońki zostały zaproszone do wzięcia udziału w Turnieju Młodziczek w Szepietowie. W rozgrywkach wzięły udział jeszcze trzy drużyny: Bojar Białystok, UKS DANEX Siemiatycze oraz gospodarze UKS START Szepietowo. Mońki zajęły 3 miejsce.

  WYNKI TURNIEJU :

  1. Olimpik Mońki - Bojar Białystok 2-0

  2. Olimpik Mońki - DANEX Siemiatycze 1-1

  3. START Szepietowo - Olimpik Mońki 2-0

   

   

                                                            

  SKŁAD ZESPOŁU :

   

  Aleksandra Grygo, Katarzyna Blaszko, Marlena Rutkowska, Katarzyna Chodak, Sylwia Dąbrowska, Dominika Łobacz, Urszula Jarocka, Roksana Puchalska, Julia Bogdańska, Paulina Tekień, Anita Stanisławczyk, Karolina Rudzińska.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym oraz na zawody 25.11.2017r. w Gimnazjum w Mońkach.

   

 • Światowy Dzień Rzucania Palenia

  16 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Celem kampanii jest trwała zmiana zachowań zdrowotnych poprzez zwrócenie uwagi na problem nieprzestrzegania zakazu palenia tytoniu w miejscach użyteczności publicznej oraz braku poszanowania prawa osób niepalących do przebywania w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

  Statystyki odnośnie palenia tytoniu w Polsce są nadal niepokojące. Papierosy codziennie pali co czwarty (24%) Polak w wieku 15 i więcej lat. Wśród męzczyzn odsetek ten wynosi 31 %, wśród kobiet 18%.

   

  10 powodów, dla których warto rzucić palenie!

  Jeśli rzucisz palenie, to:
  1. Zmniejszy się Twoje ryzyko zachorowania na choroby odtytoniowe!
  2. Poprawi się Twoje samopoczucie fizyczne i psychiczne!
  3. Odczujesz poprawę się ogólnej kondycji fizycznej i wydolności organizmu!
  4. Zaczniesz wyraźniej odczuwać zapachy i smaki!
  5. Poprawia się wygląd i kondycja Twojej skóry, włosów i paznokci!
  6. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą Ci na realizację marzeń!
  7. Nie będziesz odczuwać wstydu czy zażenowania z powodu przymusu palenia!
  8. Nie będziesz narażać swoich bliskich na dym tytoniowy, ani na ewentualne trudne doświadczenia związane z Twoimi chorobami spowodowanymi paleniem papierosów!
  9. Dłużej i lepiej będziesz żyć!
  10. Rzucenie palenia da Ci poczucie ogromnej satysfakcji!

   

 • Opłata za obiady szkolne

  Informujemy, że koszt obiadów w miesiącu listopad wynosi:

  • 60 zł (uczniowie)
  • 90 zł (nauczyciele)

   

  Opłatę za obiady należy wpłacać na podany poniżej numer konta bankowego szkoły:

  19 1240 5211 1111 0010 7412 1701

   

 • Stypendium Szkolne

  Informujemy, iż rodzice uczniów, którzy ubiegali się o stypendium szkolne dla swojego dziecka mogą zgłaszać się do gabinetu pedagoga szkolnego po odbiór decyzji w sprawie przyznanego stypendium.

  Decyzje należy odebrać do dnia 16 listopada 2017r.

 • Sklejki poetyckie 2017

  Dnia 2 października 2017r. klasa III b wspólnie z wychowawcą uczestniczyła w warsztatach pt. „Sklejki poetyckie” zorganizowanych przez Bibliotekę Miasta i Gminy w Mońkach przeprowadzonych przez Pana M. Kozińskiego.

  Prowadzący w atrakcyjny sposób zachęcił nas do tworzenia własnych tekstów poetyckich w oparciu o pierwsze skojarzenia, minimalizm wyrazu oraz pokazał, że znajdująca się obok nas prasa może być źródłem do stworzenia nietypowych oryginalnych, komicznych tekstów wierszy. Opiekunem była p. Joanna Kisło.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość w której udział wzięli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście: Burmistrz Moniek - Pan Zbigniew Karwowski, Inspektor Oświaty - Pan Mieczysław Klimowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Elżbieta Grądzka. Swoją obecnością zaszczycili również emerytowani nauczyciele. Część artystyczną dedykowaną pracownikom szkoły przygotowała młodzież z klasy III b pod kierunkiem p. Joanny Kisło oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego.

  Na początku spotkania głos zabrał Dyrektor Szkoły, Pan Stefan Szydłowski oraz zaproszeni goście, którzy złożyli wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodzonego święta. Następnie, jak co roku, wręczone zostały nagrody Burmistrza Moniek oraz Dyrektora Szkoły.

  Na zakończenie uczniowie podziękowali swoim pedagogom za "trud  i wysiłek włożony w wychowanie" oraz wręczyli drobne upominki.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

   

  Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbędzie się

  13 października 2017 r. o godzinie 1245 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

  Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 • Opłata za obiady szkolne

  Informujemy, że koszt obiadu w miesiącu październiku wynosi:

  • 66 zł (uczniowie)
  • 99 zł (nauczyciele)

   

  Opłatę za obiady należy wpłacić na podany poniżej numer konta bankowego szkoły:

  19 1240 5211 1111 0010 7412 1701

   

strona: