Menu

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Olimpiada Kreatywności już za nami !

  W dniach 11-14 marca we Wrocławiu, na Hali Stulecia 2 tysiące uczestników z całej Polski i kilkanaście drużyn zagranicznych m.in. z Chin, Meksyku, Ukrainy i Grecji uczestniczyło w XIII Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination. Destination Imagination jest największym na świecie programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz umiejętności XXI wieku. Program DI działa w Polsce od ponad 13 lat, a zaangażowanych jest w niego prawie 200 szkół oraz 370 pedagogów. Chodzi w nim o nauczenie dzieci i młodzieży twórczego podejścia do problemów, pracy w grupie, komunikowania się i tworzenia innowacyjnych rozwiązań.

  Naszą szkołę na tym niezwykłym wydarzeniu reprezentowała drużyna Magnetss w składzie: Julia Pisanko, Milena Rozłucka, Kasia Kondzior, Paweł Skibicki, Michał Janczyło oraz Marcin Januszewski.

  Każda z drużyn w krótkim czasie musiała zaprezentować autorski sposób rozwiązania danego wyzwania, które zostało wybrane przez zespół kilka miesięcy temu. Wyboru należało dokonać z siedmiu dziedzin: artystycznych, społecznych, naukowych, konstrukcyjnych, technicznych, improwizacyjnych.

  Nasza drużyna przez trzy miesiące przygotowywała samodzielnie kreatywny musical przeobrażeń. Oczywiście restrykcyjne zasady Programu DI zakładały nie tylko co przedstawienie powinno zawierać, ale również fakt, iż całe ma zostać stworzone na podstawie pomysłów uczestników, a nie nauczycieli. Przygotowanie przedstawienia to główna część zmagań uczestników, ale nie jedyna. Drugia część, to Wyzwanie na Już, które jest do samego końca tajemnicą dla uczestników. Mieliśmy także okazję wziąć udział w rozmaitych warsztatach, Wyzwaniu Bliźniaczym, oglądaliśmy przedstawienia przygotowane przez inne drużyny, zwiedzaliśmy Stare Miasto we Wrocławiu oraz poznaliśmy wielu kreatywnych ludzi z Polski i całego świata! Uczestniczyliśmy w ceremonii otwarcia i zamknięcia Olimpiady DI, które były hucznymi widowiskami muzycznymi pełnymi efektów świetlnych i występów wspaniałych artystów. Przywieźliśmy dla naszej szkoły zaszczytny tytuł „Szkoły Kreatywności i Innowacji 2018”!        

  Olimpiada Kreatywności już za nami ! - Obrazek 1

  Ten wyjazd na pewno możemy uznać na udany i wyjątkowy. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej niezwykłej przygodzie. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

  Anna Rybicka

   

 • Warsztaty muzealne w ramach projektu Erasmus+

  Realizując kolejne etapy projektu Erasmus+ w dniu 2 marca zorganizowano wycieczkę do muzeów regionalnych w celu identyfikowania i oceniania istniejących praktyk związanych z angażowaniem muzeów jako partnerów edukacyjnych. Warsztaty muzealne „Malowanie/pisanie Ikon” w Muzeum Ikon w Supraślu oraz „Drukowanie książek dawniej i dziś” w Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu, w znacznym stopniu przybliżyły wiedzę na temat funkcjonowania muzeów, gromadzenia zbiorów, zintegrowania edukacji muzealnej z programami nauczania w szkołach.

   

  W najbliższym czasie, w ramach przygotowań do kolejnego projektowego wyjazdu (kwiecień 2018r. - Słowenia), uczniowie będą przygotowywać się do przeprowadzenia badań na temat: "W jaki sposób muzea etnograficzne gromadzą, przechowują i prezentują szeroką gamę przedmiotów tradycyjnej kultury ludowej”.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Organizacja pracy szkoły w czasie rekolekcji

  Informujemy, że rekolekcje odbędą się w dniach 7,8,9 marca 2018 r. (środa, czwartek, piątek). Pierwsze 4 lekcje odbywają się zgodnie z rozkładem. Przerwy będą skrócone do 5 minut. Po rekolekcjach zajęć już nie będzie.

  • 1 lekcja:  800 - 845
  • 2 lekcja:  850 - 935
  • 3 lekcja:  940 - 1025
  • 4 lekcja:  1030 - 1115

   

  Od godziny 1115  będzie wydawany obiad. O godzinie 1135  wyjście klasami na mszę.

  Opiekę w drodze do kościoła sprawują nauczyciele mający w danej klasie 5 lekcję.

 • Opłata za obiady szkolne

  Informujemy, że opłata za obiady szkolne w marcu wynosi:

  • 60 zł (uczniowie)
  • 90 zł (nauczyciele)

   

  Opłatę za obiady należy wpłacać na podany poniżej nr konta bankowego szkoły:

  19 1240 5211 1111 0010 7412 1701

 • Przygotowania do Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu

  Już 11 marca 2018 r. drużyna z naszego Gimnazjum wyjeżdża do Wrocławia, by rywalizować z najbardziej kreatywnymi ludźmi z całego świata!!! Uczniowie klasy III e wezmą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination.

  Przed naszą drużyną oprócz „Wyzwania Drużynowego” staną również „Wyzwania Na Już”, podczas których uczniowie w krótkim czasie muszą zmierzyć się z zadaniami logicznymi, kreatywnymi i artystycznymi. Dlatego też w każdą środę drużyna „Magnetss” trenuje wyzwania STEM i ART oraz pobudza swoją wyobraźnię i kreatywność.

  Scenariusz, rekwizyty, scenografia, choreografia, kostiumy - wszystko to jest wynikiem burzliwych, ale jakże twórczych, cotygodniowych spotkań. Trzymajcie za nas kciuki !!!

  Opiekun: p. Anna Rybicka

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Zmiana w odwozach autobusami szkolnymi

   

  Informujemy, że od 26 lutego 2018 r. nastąpiła zmiana w odwozach autobusami szkolnymi. Aktualny rozkład przywozów i odwozów autobusami szkolnymi znajduje się w zakładce Świetlica Szkolna jak również na tablicy ogłoszeń.

 • Egzaminy próbne

  W dniach 26-28.02.2018 r. odbędą się w naszej szkole próbne egzaminy gimnazjalne.

  Harmonogram egzaminów:

  26.02.2018 r. (poniedziałek)

  855 -  955 Historia i WOS (60 minut)

  1000 - 1130 Język polski (90 minut)

   

  27.02.2018 r. (wtorek)

  950 - 1050 Język obcy - poziom podstawowy (60 minut)

  1055 - 1155 Język obcy  - poziom rozszerzony (60 minut)

   

  28.02.2018 r. (środa)

  855 - 955 Przedmioty przyrodnicze (60 minut)

  1000 - 1130 Matematyka (90 minut)

   

  Zajęcia w klasach drugich odbywają się zgodnie z planem, w klasach trzecich przed egzaminem i po nich również zgodnie z planem.

 • Spotkanie szkoleniowe nauczycieli w ramach projektu Erasmus+

  W dniach 12-18.02.2018 r. w Hiszpanii miało miejsce spotkanie nauczycieli związane z uczeniem się i nauczaniem w ramach realizacji projektu Erasmus+. W warsztatach i wykładach zorganizowanych przez hiszpańskiego partnera uczestniczyły delegacje wszystkich szkół realizujących projekt. Istotnym elementem realizacji założonych celów programu były wizyty w szkołach w Murcji i Molina de Segura oraz w tamtejszych muzeach, m.in.:

  • muzeum Salzillo,
  • muzeum de la Catedral,
  • muzeum Templo de San Juan de Dios,
  • muzeum de Arqueologia,
  • muzeum Mudem,
  • muzeum Arqua,
  • Roman Theater.

   

  Podczas spotkania podsumowano także dotychczasową pracę nad projektem oraz wyznaczono kolejne zadania do realizacji. Następna wizyta odbędzię się w Słowenii w dniach 16-20.04.2018 r.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Spotkanie z rodzicami

   

  Dnia 9 lutego 2018 r. (piątek) odbędą się w naszej szkole wywiadówki.

  1630 - spotkanie z wychowawcami w klasach,

  1700 - spotkanie przedstawicieli klas trzecich dotyczące balu gimnazjalnego (sala 105).

  Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.

   

   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  6 lutego 2018 roku to ważna data w kalendarzu działań na rzecz edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. To właśnie tego dnia obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia brzmi: "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci".

  Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Bez poszanowania innych osób, ich prywatności czy innych poglądów, skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.

  Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby - jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

 • Opłata za obiady szkolne

  Informujemy, że opłata za obiady szkolne w miesiącu lutym wynosi:

  • 54 zł (uczniowie)
  • 81 zł (nauczyciele)

   

  Opłatę za obiady należy wpłacać na podany poniżej nr konta bankowego szkoły:

  19 1240 5211 1111 0010 7412 1701

 • Zmiana rozkładu przywozów i odwozów autobusami szkolnymi

   

  Informujemy, że od dnia 5 lutego 2018 r. nastąpiła zmiana w rozkładzie przywozów i odwozów autobusami szkolnymi. Zmiana dotyczy wyłącznie II kursu odwozów Kulesze oraz Żodzie. Aktualny rozkład znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce Świetlica Szkolna oraz na tablicy ogłoszeń.

 • Bezpieczne Ferie Zimowe

   

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało poradnik „Co należy wiedzieć przed feriami”. Zawarte w nim informacje umożliwiają zdobycie wiedzy w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz odpowiednie przygotowanie dzieci i młodzieży do wypoczynku zimowego. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z poniższym poradnikiem.

  poradnik-bezpiecznego-wypoczynku.pdf

 • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień

  W dniu 9 stycznia 2018 r. uczennice z klasy II b: N. Ciborowska, K. Kłębek, Z. Jarmołowicz i W. Wasilewska wraz z pedagogiem szkolnym reprezentowały naszą szkołę w II edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, który odbył się w Monieckim Ośrodku Kultury. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Monieckiego. Głównym zadaniem było napisanie testu złożonego z 40 pytań zamkniętych, wielokrotnego wyboru z zakresu tematycznego wymienionego w regulaminie. Podczas przerwy uczestnicy konkursu wzięli udział w krótkiej pogadance dotyczącej uzależnień oraz w projekcji filmu pt. „Pierwszy raz”, który poruszał tematykę dopalaczy. Funkcjonariusze Policji zapoznali również wszystkich z regulaminem serwisu internetowego pn. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W konkursie udział wzięli reprezentanci Gimnazjów i Szkół Podstawowych w Mońkach, Goniądzu, Trzciannem, Kalinówce Kościelnej, Jasionówce, Jaświłach i Knyszynie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Opłata za obiady szkolne

  Informujemy, że opłata za obiady szkolne w miesiącu styczniu wynosi:

  • 42 zł (uczniowie)
  • 63 zł (nauczyciele)

   

  Opłatę za obiady należy wpłacać na podany poniżej nr konta bankowego szkoły:

  19 1240 5211 1111 0010 7412 1701

 • Życzenia Świąteczne

 • Jasełka

  W dniu dzisiejszym w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Moniek p. Zbigniew Karwowski, Proboszcz Parafii M.B. Częstochowskiej Ks. Wojciech Wojtach oraz emerytowani nauczyciele, którzy wspólnie obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów klasy III e pod kierunkiem ks. Jacka Ingielewicza. Po uroczystym apelu odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników szkoły.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Warsztaty z Cyberbullyingu

  19 grudnia br. uczniowie klas II uczestniczyli w kreatywnych warsztatach profilaktycznych z zakresu Cyberbullyingu, które zostały przygotowane przez Pracownię Szkoleniową KROKUS z Krakowa. Uczniowie w ramach 2-godzinnych warsztatów dowiedzieli się czym jest Cyberbullying oraz poznali różne jego formy. Młodzież nauczyła się bezpiecznych zachowań w Internecie, jak należy reagować na ofiary cyberprzemocy czy zablokować cybersprawcę. Na zakończenie spotkania uczniowie zostali zapoznani z różnymi sposobami radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

strona: