O projekcie Partnerzy Spotkania Projektowe Warsztaty muzealne

W dniach 5 i 13 grudnia 2017r. młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w cyklu wycieczek do muzeów najbliższego regionu. Były to:

• Muzeum Kultury Żydowskiej i Synagoga w Tykocinie;
  • „Pacowa Chata” Wioska Tematyczna - Przysiołek Szlachecki i Muzeum historyczno-etnograficzne;
  • Muzeum Ikon w Supraślu;
  • Muzeum Wojska w Białymstoku.

Uczniowie uczestnicząc w lekcjach i warsztatach muzealnych, przeprowadzając wywiady i ankiety z pracownikami tych instytucji poznawali sposoby gromadzenia i przechowywania zbiorów muzealnych oraz zasady ich funkcjonowania.

Realizując kolejne etapy projektu Erasmus+ w dniu 2 marca zorganizowano wycieczkę do muzeów regionalnych w celu identyfikowania i oceniania istniejących praktyk związanych z angażowaniem muzeów jako partnerów edukacyjnych. Warsztaty muzealne „Malowanie/pisanie Ikon” w Muzeum Ikon w Supraślu oraz „Drukowanie książek dawniej i dziś” w Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu, w znacznym stopniu przybliżyły wiedzę na temat funkcjonowania muzeów, gromadzenia zbiorów, zintegrowania edukacji muzealnej z programami nauczania w szkołach.