Menu

 • Bezpieczne Wakacje

   

  Zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży. Ważne jest, aby przebiegł on w bezpiecznych warunkach. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z Poradnikiem Bezpiecznego Wypoczynku opracowanym prze MEN.   

  Poradnik_Bezpiecznego_Wypoczynku-MEN.pdf

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Uroczyste pożegnanie absolwentów naszej szkoły odbędzie się 21 czerwca 2018 r.

  o godzinie 15.30 w sali gimnastycznej Gimnazjum w Mońkach.

   

  Zakończenie roku szkolnego dla klas II odbędzie się 22 czerwca 2018 r. o godzinie 9.15

  Wszystkich serdecznie zapraszamy !

 • Bal Gimnazjalny

  Dnia 14 czerwca w naszej szkole odbył się Bal Gimnazjalny dla uczniów kończących naszą szkołę. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, Pan Stefan Szydłowski, który powitał zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców oraz przyszłych absolwentów. Po przemówieniach, młodzież klas trzecich przepięknie wykonała tradycyjnego ”Poloneza”, który został przygotowany pod kierunkiem p. E. Grygo. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i świetną zabawę w rytmach muzyki tanecznej. Uroczystość została zorganizowna przez Radę Rodziców.

 • Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów

  12 czerwca, odbył się apel podsumowujący osiągnięcia naszych uczniów w roku szkolnym 2017/2018. Dyrektor szkoły, nagrodził uczniów, którzy odnieśli sukcesy w zawodach sportowych oraz konkursach przedmiotowych. Podsumowano również Turniej Kreatywności oraz  wyróżniono uczniów, którzy aktywnie działają w Szkolnym Kole Wolontariatu.

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 • Turniej Kreatywności

  11 czerwca odbył się w naszej szkole Turniej  Kreatywności, w którym rywalizowały ze sobą drużyny ze wszystkich klas gimnazjum. Uczniowie musieli wykazać się sprawnością, szybkością i pomysłowością w wykonywaniu zadań. Ważna była również dobra organizacja i współpraca w zespole. Młodzież musiała zbudować najwyższą wieżę, która utrzyma piłeczkę, most pomiędzy piłkami, stworzyć urządzenie przypominające wędkę oraz narysować obrazek używając flamastra i sznurków. Każda klasa musiała także przygotować z podanych materiałów urządzenie, które pomaga w nauce. Liczył się pomysł i kreatywność. Wszyscy fajnie się bawili i po zaciętej walce turniej wygrała klasa IIe. Drugie miejsce zajęła klasa IIIa, zaś trzecie - kl IId. Nagrodę specjalną otrzymała klasa II b.

  Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali uczniowie Drużyny Magnetss, która reprezentowała naszą szkołę na Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego.

   Wszystkim serdecznie dziękujemy za wytrwałość, gotowość i kreatywność w wykonywaniu zadań.

                                                                                                      Anna Rybicka i Drużyna Magnetss

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

   

 • Opłata za obiady szkolne

  Informujemy, że opłata za obiady szkolne w czerwcu wynosi:

  • 42 zł (uczniowie)
  • 63 zł (nauczyciele)

   

  Opłatę za obiady należy wpłacać na podany poniżej nr konta bankowego szkoły:

  19 1240 5211 1111 0010 7412 1701

   

 • Nie Spal Się Na Starcie

  Co roku 31. maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do 24 - godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie. Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony internetowej promującej kampanię społeczną Nie Spal się na Starcie, zorganizowaną przez Fundację Aflofarm pod honorowym patronatem MEN: http://niespalsienastarcie.pl/

  Nie Spal Się Na Starcie - Obrazek 1

 • Wizyta Studyjna

  Dnia 28 maja chętni uczniowie z klas III uczestniczyli w Wizycie Studyjnej zorganizowanej w ramach realizowanego projektu „Dobry Zawód - Fajne Życie”. Uczniowie wraz z opiekunami p. A. Geniusz i p. A. Rybicką odwiedzili przedsiębiorstwo MEDGAL, gdzie zostali zapoznani z działalnością firmy, przewidywanym zapotrzebowaniem na pracowników oraz możliwościami rozwoju w danym przedsiębiorstwie. Następnie gimnazjaliści odwiedzili Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku. Podczas spotkania z nauczycielami i uczniami zostali zapoznani z ofertą i obecnymi profilami kształcenia, jak również obejrzeli specjalistyczne pracownie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjeć w albumie fotograficznym.

   

 • Dni Otwarte w ZSOiZ w Mońkach

  22 maja uczniowie klas III uczestniczyli w Dniach Otwartych zorganizowanych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach. W ramach spotkania młodzież odwiedziła Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum i Branżową Szkołę I Stopnia. Uczniowie oprócz ciepłego przyjęcia zostali zapoznani z ofertą kształcenia ZSOiZ oraz uczestniczyli w różnych atrakcjach zorganizowanych przez nauczycieli i uczniów szkoły. Więcej informacji na temat naboru i rekrutacji do ZSOiZ w Mońkach znajduje się na stronie internetowej: http://zsmonki.pl/

  Podanie i Karta informacyjna kandydata do ZSOiZ w Mońkach: podanie-i-karta-informacyjna-do-ZSOiZ-w-Monkach-2018-2019-jgze3edz.pdf

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

 • Zaproszenie na Dzień Kreatywności

  11 czerwca 2018 r. o godzinie 11.40 w sali gimnastycznej naszego gimnazjum rozpocznie się Dzień Kreatywności. Zadaniem każdej klasy jest stworzenie pięcioosobowej drużyny, nadanie jej ciekawej nazwy oraz wykonanie wyjątkowego projektu. Konkurs będzie polegał na drużynowym rozwiązywaniu różnych zadań. Podczas zabaw uczniowie rozwiną swoje umiejętności gry zespołowej, planowania oraz kreatywnego myślenia. Pierwsze trzy miejsca otrzymają interesujące nagrody oraz każda drużyna dostanie dyplom. Przewidywane są również specjalne upominki.

  Informacje dotyczące wyjątkowego projektu:

  Wyzwanie: Waszym zadaniem jest stworzenie urządzenia, które może Wam pomóc w nauce, a następnie przedstawienie zaprojektowanego tego wynalazku Dnia Kreatywności.

  Czas: Na zbudowanie kreatywnego przyrządu macie czas do 11 czerwca, zaś jego przedstawienie nie może trwac dłużej niż 2 minuty.

  Materiały z których możecie skorzystać: kartony, kartki, słomki, wykałaczki, plastelina, flamastry, talerzyki i kubeczki papierowe, spinacze papieru, gumki recepturki

  Ocenie podlega:

  • zgodność z treścią zadania,
  • wykorzystanei wymienionych materiałów,
  • prezentacj wynalazku,
  • kreatywnośc urządzenia.

  Drużyna Magnetss i "P" SU

 • Koncert saksofonowy

  18 maja uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli uczestniczyć w żywej lekcji muzyki, tym razem w wykonaniu Duetu na klarnet i 4 saksofony. Młodzież wysłuchała koncertu pt.: „Saxohity” podczas którego mogła zapoznać się z grupą instrumentów dętych drewnianych, a w szczególności z pochodzeniem, historią i krótkim opisem klarnetu i całej rodziny saksofonów.

 • „Carpe Diem” - chwytaj dzień, chwytaj chwilę…

  16 maja Pani Krystyna Gudel w Monieckim Ośrodku Kultury objaśniała i pokazywała, jak można to zrobić dzięki poezji małych form - HAIKU/LIMERYK. W warsztatach literackich wzięły udział trzy klasy z naszej szkoły: II a (L. Kraszewska), II e (T. Turczyńska) i III b (J. Kisło). Było wiosennie, zabawnie, lekko, a jednocześnie pouczająco. Kto wie, może jego uczestnicy znajdą dla siebie przyjemność w tworzeniu takich wdzięcznych form poetyckich.

  Więcej informacji z tego wydarzenia można znaleźć klikając na poniższy link: 

  http://www.kulturamonki.pl/index2.php?idmodyf=485&tabela=stronamok

 • Posłanki na XXIV Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży

  Jest nam miło poinformować, że dwie nasze uczennice: Małgorzata Adamczyk (kl. III e) i Eliza Oszczapińska (kl. III c) zostały zakwalifikowane do udziału w 24 sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży "Posłowie Pierwszego Sejmu Niepodległej". Sesja odbędzie się w dniach 31 maja - 1 czerwiec bieżącego roku.

  Każdy uczestnik tegorocznej sesji SDiM musiał wykonać projekt, składający się z 6 etapów, za które łącznie można było uzyskać 28 punktów. Nasze uczennice otrzymały 22 punkty za projekt, którego bohaterem był druh ks. Dr Kazimierz Lutosławski, poseł do Sejmu Ustawodawczego 1919 r. i I kadencji 1922 r.

  Więcej informacji dotyczących projektu naszych uczennic znajduje się pod linkiem: https://sdim.sejm.gov.pl/sdim_2018.nsf/details.xsp?documentId=BEA137E3E6CF3954C12582630041BB03

  Serdecznie gratulujemy!

  Opiekunem projektu jest p. Eugeniusz Wojtkielewicz

 • Apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  14 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy II b pod kierunkiem p. Mieczysława Kotiuka zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki.

  Uroczystość przybliżyła młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie).

 • Zaproszenie do udziału w wizycie studyjnej

  W związku z realizacją projektu „Dobry Zawód - Fajne Życie. Popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim” w dniu 28 maja (poniedziałek) organizowany jest wyjazd do Białegostoku, w którym udział mogą wziąć uczniowie klas III zainteresowani kształceniem zawodowym

  Głównym celem wyjazdu będzie wizyta studyjna w jednym z białostockich przedsiębiorstw połączona z wizytą w Zespole Szkół Zawodowych nr 2.

  Wizyta studyjna będzie świetną okazją do pokazania oferty szkoły zawodowej z innej strony - jako szkoły nowoczesnej, innowacyjnej, stwarzającej możliwości rozwoju i otrzymania „dobrej pracy”.

  Uczniowie zainteresowani wyjazdem proszeni są o zgłaszanie się do p. Anny Geniusz do dnia 22 maja 2018 r.

  Udział w wizycie studyjnej jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają transport oraz catering.

  Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Badania lekarskie z zakresu medycyny pracy dla uczniów klas III

  Dnia 13 czerwca 2018 r. (środa) od godziny 9.00 na terenie szkoły odbędę się bezpłatne badania lekarskie z zakresu medycyny pracy (dotyczy ucziów ubiegających się o przyjęcie do Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia).

  Na w/w badanie uczeń musi posiadać ze sobą:

  • skierowanie do Medycyny Pracy, które wydaje szkoła ponadgimnazjalna (maksymalnie 3 sztuki)
  • xero bilansu zdrowia ucznia klasy I gimnazjum (do odebrania w szkolnym Gabinecie Profilaktyki Zdrowotnej)

   

  Więcej informacji w Szkolnym Gabinecie Profilaktyki Zdrowotnej lub u pedagoga szkolnego.

   

 • Opłata za obiady szkolne

  Informujemy, że opłata za obiady szkolne w maju wynosi:

  • 54 zł (uczniowie)
  • 81 zł (nauczyciele)

   

  Opłatę za obiady należy wpłacać na podany poniżej nr konta bankowego szkoły:

  19 1240 5211 1111 0010 7412 1701

 • Informacje dla uczniów klas III dotyczące rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych

  Zachęcamy wszystkich uczniów klas trzecich do zapoznania się z poniższymi dokumentami zawierającymi informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

  • Rozporządzenie MEN z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018-2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum.

   

  W rozporządzeniu podano: sposób przeliczania na punkty rekrutacyjne ocen na świadectwie, sposób ustalania punktacji w przypadku osób zwolnionych z obowiązku przystąpienia odpowiednio do egzaminu gimnazjalnego, danej części egzaminu gimnazjalnego lub danego zakresu odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, szczegółowy tryb przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego (skład i szczegółowe zadania komisji rekrutacyjnej).

  Rozporzadzenie_MEN_z_dnia_14_marca_2017r.(1).pdf

  • Zarządzenie Podlaskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2018 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2018/2019 w województwie podlaskim do: publicznych szkół podstawowych dla dorosłych, klas I publicznych szkół ponadgimnazjalnych, klasy I publicznej branżowej szkoły I stopnia i na semestr pierwszy klas I publicznych szkół policealnych (Załącznik nr 1).

  Zalacznik-nr-1_2018-(1).pdf

  • Informator o szkołach publicznych dla młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2018/2019 w województwie podlaskim.http://informator.kuratorium.bialystok.pl/wykaz.aspx

  • Wykaz podstawowych jednostek służby medycyny pracy uprawnionych do przeprowadzania bezpłatnych  badań lekarskich w rekrutacji na rok szkolny 2018/2019

  Wykaz-jednostek-medycyny-pracy-na-badania-lekarskie.pdf

  Więcej informacji udziela pedagog szkolny - p. Anna Geniusz

 • Targi Edukacyjno - Zawodowe

  Dnia 24 kwietnia uczniowie z klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w Targach Edukacyjno - Zawodowych zorganizowanych przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr i Stowarzyszenie Białostocki Obszar Funkcjonalny. Targi odbyły się na Stadionie Miejskim w Białymstoku w ramach realizowanego projektu „Dobry Zawód - Fajne Życie”, którego celem jest popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim, zarówno wśród młodzieży szkół gimnazjalnych, jak i ich rodziców.

  Podczas spotkania uczniowie  zapoznali się z ofertą kształcenia kilkunastu szkół branżowych i techników z naszego regionu oraz poznali zawody, które mogliby wykonywać w przyszłości. Nauka w tych szkołach nie wyklucza dalszego kształcenia na studiach i daje coś więcej niż ogólne wykształcenie - konkretny zawód, z którym w przyszłości łatwiej będzie znaleźć zatrudnienie.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym oraz odwiedzenia strony: https://www.dobryzawod.pl/

strona: