WITAMY NA NASZEJ STRONIE

AKTUALNOŚCI

• W dniu 9 stycznia 2018 r. uczennice z klasy II b: N. Ciborowska, K. Kłębek, Z. Jarmołowicz i W. Wasilewska wraz z pedagogiem szkolnym reprezentowały naszą szkołę w II edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, który odbył się w Monieckim Ośrodku Kultury. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mońkach pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Monieckiego. Głównym zadaniem było napisanie testu złożonego z 40 pytań zamkniętych, wielokrotnego wyboru z zakresu tematycznego wymienionego w regulaminie. Podczas przerwy uczestnicy konkursu wzięli udział w krótkiej pogadance dotyczącej uzależnień oraz w projekcji filmu pt. „Pierwszy raz”, który poruszał tematykę dopalaczy. Funkcjonariusze Policji zapoznali również wszystkich z regulaminem serwisu internetowego pn. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W konkursie udział wzięli reprezentanci Gimnazjów i Szkół Podstawowych w Mońkach, Goniądzu, Trzciannem, Kalinówce Kościelnej, Jasionówce, Jaświłach i Knyszynie.

• Informujemy, że opłata za obiady szkolne w miesiącu styczniu wynosi:

• 42 zł (uczniowie)
    • 63 zł (nauczyciele)

Opłatę za obiady należy wpłacać na podany poniżej nr konta bankowego szkoły:

19 1240 5211 1111 0010 7412 1701

• W dniu dzisiejszym w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczystość z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Moniek p. Zbigniew Karwowski, Proboszcz Parafii M.B. Częstochowskiej Ks. Wojciech Wojtach oraz emerytowani nauczyciele, którzy wspólnie obejrzeli Jasełka przygotowane przez uczniów klasy III e pod kierunkiem ks. Jacka Ingielewicza. Po uroczystym apelu odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

• 19 grudnia br. uczniowie klas II uczestniczyli w kreatywnych warsztatach profilaktycznych z zakresu Cyberbullyingu, które zostały przygotowane przez Pracownię Szkoleniową KROKUS z Krakowa. Uczniowie w ramach 2-godzinnych warsztatów dowiedzieli się czym jest Cyberbullying oraz poznali różne jego formy. Młodzież nauczyła się bezpiecznych zachowań w Internecie, jak należy reagować na ofiary cyberprzemocy czy zablokować cybersprawcę. Na zakończenie spotkania uczniowie zostali zapoznani z różnymi sposobami radzenia sobie w sytuacjach trudnych.